V petek, 18. 9. 2020, smo se devetošolci odpravili na Vrhniko, kjer smo si ogledali Cankarjevo spominsko hišo. Ob zanimivem vodenju smo spoznali življenje in delo Ivana Cankarja. Nato nas je pot vodila v našo prestolnico, kjer smo raziskovali Ljubljano pod vodstvom vodičk Centra šolskih in obšolskih dejavnosti. Sprehodili smo se po ljubljanskih ulicah in trgih, ogledali smo si pomembne kulturne in upravne ustanove: Park Zvezdo, Državni zbor Republike Slovenije, SNG Opero in balet Ljubljana, Narodni muzej, Veleposlaništvo Združenih držav Amerike, Cankarjev dom, Narodno in univerzitetno knjižnico, Ljubljanico, Čevljarski most, Mestno hišo, Robbov vodnjak, Stolnico svetega Nikolaja, Vodnikov trg, Mesarski most, Tromostovje in se ob Prešernovem spomeniku spominjali življenja in dela našega največjega pesnika.

S tem kulturnim dnevom smo nadgradili učno snov slovenščine, zgodovine in geografije.

Nosilec KD: Igor Kaučič, prof.