V torek, 2. 10. 2018, smo imeli kulturni dan. Pričeli smo ga z ogledom predstave Šolski vrtiljak 2, ki so jo odigrali člani društva Za boljši svet. Po predstavi je sledila slovesnost za prvošolčke, saj so bili sprejeti v skupnost učencev OŠ Ormož. Dan smo nadaljevali v šoli, kjer so se učenci 1. VIO razdelili z žrebom v 9 skupin. Vsaka skupina se je določen čas igrala socialno – gibalno igro. Nato so krožili tako dolgo, da so preizkusili vseh 9 iger. Učenci so morali upoštevati navodila iger, medsebojno sodelovati, si pomagati in biti strpni do drugih. Igrali so se v učilnicah, na hodnikih in v telovadnici. Učiteljice so pripravile naslednje igre: Ristanc, Miška, kaj ješ?, Prostor na moji desni je prazen, Ali je kaj trden most?, Igre s padalom, Igre s kolebnico, Gnilo jajce, Gumitvist, Zvezde metat. Čas igranja je prehitro minil. Učiteljice so morale obljubiti, da se bodo take in podobne igre zagotovo igrali še kdaj.

Zapisala: Aleksandra Kociper, prof.