Šolsko tekmovanje iz znanja logike je potekalo 27. septembra 2013. Na tekmovanje se je prijavilo 161 učencev iz vseh razredov. Letos je prvič tekmovalo tudi 31 prvošolčkov.

Bronasto priznanje prejme ena tretjina tekmovalcev v vsaki tekmovalni skupini (razredu) pod pogojem, da so dosegli vsaj 33 % točk. Bronasto priznanje lahko prejme tudi več kot tretjina tekmovalcev v posamezni skupini, če dosežejo več kot 66 % točk. Učenci, tekmovalci na naši šoli so dosegli 78 bronastih priznanj, torej skoraj polovica tekmovalcev, kar pomeni, da so bili rezultati naših tekmovalcev zelo dobri.

Posebej se je izkazalo 5 učencev, ki so pravilno rešili na šolskem tekmovanju vse naloge in dosegli 100 % rezultat.

To so:

Jan Ciglar 1. a, Aurora Nedog 3. c, Kaja Horvat 5. a, Hana Pižeta 5. b, Žiga Zadravec 5. b.

Na državno tekmovanje se lahko uvrstijo najboljši tekmovalec iz 7., 8. in 9. razreda. Dodatno se uvrstijo na državno tekmovanje še posamezni tekmovalci, ki jih določi republiška tekmovalna komisija na podlagi rezultatov tekmovalcev iz cele Slovenije.

Iz naše šole so se uvrstile na državno tekmovanje prvakinje posameznih skupin:

  • iz 7. razreda Ana Zemljič,
  • iz 8. razreda Ana Klinc,
  • iz 9. razreda Nastja Feguš.

Po izboru republiške komisije pa sta se uvrstili na državno tekmovanje še Klavdija Vincetič in Eva Šantić Zadravec, obe iz devetega razreda.

Državno tekmovanje je bilo v soboto, 19. oktobra 2013, v osnovni šoli Destrnik – Trnovska vas.

Srebrno priznanje si je priborila Nastja Feguš.

 

Mentorica: Sonja Posavec