V mesecu aprilu smo imeli tehniški dan z naslovom Lov za preteklostjo. Ali veste, kaj pomeni lov za preteklostjo? Raziskovanje preteklosti, kako so živeli naši predniki … Mi pa smo se tega lotili tako, da smo v šolo prinesli stare predmete, slike, oblačila in obutev – vse to od naših prednikov. Razdelili smo se v skupine in se pogovarjali o zanimivih poimenovanjih starih predmetov, kot je petrolejka, katekizem, mlinček za kavo … Ugotovili smo, da je med vsemi predmeti najstarejša knjiga Katekizem iz leta 1858. Gledali smo različne filme o življenju nekoč. Filmi so bili zelo zanimivi in poučni. V knjižici Preteklost smo reševali različne zanimive naloge. Po reševanju nalog smo se lotili ustvarjanja. Naredili smo okvirje za slike, ki smo jih prinesli s seboj v šolo. Naredilii smo jih iz lepenke. V okvir smo dali stare družinske slike in jih na koncu dneva razstavili v jedilnici naše šole. Ob slikah smo razstavili še stare predmete, oblačila in obutev. Ta dan je bil zelo poučen in zanimiv. Pa pojdite tudi vi na lov za preteklostjo!

Aurora, Aneja, Iza, 4. a