Na naši šoli smo se v letošnjem šolskem letu odločili, da dinamično šolsko življenje in delo poglobimo s šolskim projektom »Športna gibanica« in tako prispevamo k telesnemu, duševnemu in čustvenemu razvoju naših učencev z upanjem, da bodo naši učenci aktiven življenjski slog prenesli tudi v odraslo dobo.

Zaključek projekta je vseboval:

 1. OTVORITEV ŠPORTNEGA PARKA PRED ŠOLO – Igrala za najmlajše
 2. ŠPORTNE AKTIVNOSTI ŠOLE V MESTNI GRABI
 3. “ORMOŠKI LONEC” – Kuhajmo z očeti

Zaključek projeka se je pričel zjutraj pred šolo, kjer smo se z učenci zbrali pred novimi igrali za najmlajše. Športni park oz. igrala za najmlajše so nastala s pomočjo posameznih akcij staršev, kjer smo iz odpadnih gum izdelali barvita igrala, kot so zmaj, gosenica, koordinacijska lestev, čarobni vrtiček, sprehajalna stezica. Tako smo dan zaključka projekta pričeli najprej s slavnostnim odprtjem igral pred šolo ter jih predali našim najmlajšim. Nato smo nadaljevali z aktivnostmi »Športne gibanice« v Mestni grabi, ki smo jih izvedli v sodelovanju z društvi in klubi:

 • Tenis – Teniški klub Ormož
 • Hoja po vrvi – Planinsko društvo Maks Meško Ormož
 • Aktivnosti – alpinistov Planinsko društvo Maks Meško Ormož
 • Frizbi – ŠD Ultimate Frizbi Maribor
 • Hokej na asfaltu – Klub hokeja na travi Moravske toplice
 • Igriva košarka – Košarkaški klub Ljutomer v sodelovanju s špotno zvezo Slovenije
 • Mini plezalna stena – Plezalni klub 6B Ptuj
 • Rokomet na mivki – Rokometni klub Ormož
 • Aktivnosti – gasilcev – Gasilsko društvo Ormož,Hardek
 • Nordijska hoja – Zdravstveni dom Ormož
 • Ples – Plesna šola Samba Maribor Pozitivno energijo s projekta »Moj ata kuha« smo prenesli v zaključni dan projekta »Športne gibanice« ter s pomočjo očetov pripravili jed »Ormoški lonec«. Jed si lahko tudi poskusil, če si seveda udeležil zaključka projekta. Vonj iz loncev je privabljal mimoidoče in naši očetje so ponovno pokazali, da so pravi mojstri kuhanja.

Vodja projekta: mag. Mateja Meško

Prireditev je čudovito uspela. Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo v upanju, da se kamlu zopet srečamo, pokramljamo in morda se porodi nova ideja.

Sodelovalo je 34 zunanjih sodelavcev in Mestna graba je zaživela kot pravo športno prizorišče. Otroci so se preizkušali v številnih aktivnostih, nad katerimi so bili navdušeni.