V petek, 10. 3. 2017, smo se predstavili v Celju v okviru 13. sejma Altermed. Sejem je zajemal naslednje tematike: zdrav način življenja, zdravilstvo, zeliščarstvo, zdrava prehrana, naravna kozmetika. Letošnja tema EKO šole je bila Odgovorno s hrano.

OŠ Ormož je znak EKO šole dobila že pred 20 leti in v letošnjem šolskem letu prejela plaketo ob tem pomembnem jubileju. Na šoli izvajamo veliko ekološko naravnanih dejavnosti, ki smo jih želeli predstaviti tudi na sejmu. K sejmu smo pristopili interdisciplinarno, saj smo k sodelovanju povabili tudi predstavnico ZDRAVE šole, Matejo Brumen Štibler, prof. Naslov naše predstavitve je bil Korak za korakom do lepše prihodnosti … Predstavili smo raziskave, ki so jih v okviru dneva dejavnosti (EKO dan – Hrana ni za tjavendan) raziskovali učenci naše  šole:

• hrana in energija,
  • ekološka živila,
  • motnje hranjenja,
  • hrana in učenje,
  • odpadna hrana,
  • ponovna uporaba embalaže,
  • izdelava maskote,
  • prehranjevalni bonton.

Na sejmu smo predstavili tudi aktivnosti, ki jih izvajamo skozi celo šolsko leto:

• ker smo želeli zmanjšati količino plastičnih lončkov, smo se odločili za nabavo pitnikov. Zadovoljni smo, saj je večina učencev šole začela uporabljati svoje stekleničke;
  • v jedilnici nas pozorno spremlja naša maskota Kuhar, ki opazuje količino zavržene hrane. Ob tem učence spodbuja, k čim manjši količini odvržene hrane;
  • hkrati se naša šola povezuje z lokalnimi pridelovalci hrane, katerih izdelke smo na sejmu tudi predstavili z degustacijo (bučni namaz, jabolčni zavitek, zeliščni čaji, naravna kozmetika, domači kruh, medenjaki, bučna semena, jabolka).

Glede na to, da smo se na sejmu Altermed predstavili prvič, smo bili z odzivi obiskovalcev in komisije zelo zadovoljni.

Koordinatorici EKO šole: Irena Blagovič, prof. in mag. Maja Korban Črnjavič, prof.