OŠ Ormož že 8. leto sodeluje v projektu To smo mi – drugačnost nas bogati, z OŠ Stanka Vraza. Na kakšen način nas lahko drugačnost bogati? Na neizmerno mnogo načinov. Mi smo enega našli in ga nežno negujemo. Naši prijatelji s sosednje šole nosijo bogastva v sebi, ravno tako kot mi. Ceniti moramo tovrstne skupne trenutke in si dopustiti, da se nas dotaknejo.

Učenci in zaposleni na OŠ Stanka Vraza so nam pripravili prijetno dobrodošlico. Med njimi je čutiti zelo močno povezanost in naklonjenost. Naše otroke so brez težav sprejeli medse. Združeni v skupine so se zabavali ob športnih nalogah. Ni bil pomemben zmagovalec, niti poraženec. Pomembno je bilo sodelovanje in  spodbujanje.

Zagotovo lahko današnje druženje ob Tednu otroka shranimo kot dragocenost, ki je neprecenljive vrednosti. Takšne dragocenosti nas bogatijo!