Učenci 1., 2. in 3. razreda smo v četrtek, 12. 9. 2019, obiskali 30. Pikin festival v Velenju. Tega dogodka so se otroci zelo veselili. Ob prihodu z avtobusom v Velenje, so nas pričakale Pike – vodičke. Ko smo napolnili lačne trebuščke, nas je pot vodila mimo ogromnega otroškega igrišča, na katerem smo se pozneje tudi poigrali. V Rdeči dvorani so otroci ustvarjali, eksperimentirali in raziskovali. V lepotilnici so jih Pike spremenile v Pike in gusarje. Pot nas je vodila skozi pravljično mesto do glasbene šole, kjer smo si ogledali predstavo Kokoška Emilija. Po predstavi smo se sprehodili po Titovem trgu, kjer je bilo zelo živahno. Otroci so bili navdušeni nad vožnjo z avtobusom in z nasmehi na obrazu smo se vrnili v Ormož.

Zapisala:

Ksenja Šoštarič