V tednu otroka smo v II. in III. VIO izvedli športni dan Orientacijski pohod. Starejši učenci so se na pot proti Hajndlu podali v skupini po 10 učencev sami, brez učiteljev. Skupina je bila pisana, zastopali so jo člani od 6. do 9. razreda. Seveda so glavno vlogo pri pohajkovanju po zapisani poti s kontrolnimi točkami prevzeli najstarejši predstavniki učencev naše šole. Učenci so po označeni poti odkrivali zanimivosti, kot so najdaljši železniški odsek v Sloveniji, iskali Atilov grob, ki je nekje med Muro in Dravo, odtekli tek podnebne solidarnosti, si telo okrepili z vitamini, reševali križanko za pridobitev navodil za smer poti, s skrito abecedo so razvozlali naslov pesmi, ki so jo na eni od kontrolnih točk odpeli, predvsem pa so se učili za življenje. Mlajši so v manjših skupinah v spremstvu učiteljev uspešno premagali enako pot.
Zapisala: Simona Brumen