Naše doživetje se je v petek popoldne začelo z obiskom vrhunskega alpinista, himalajca Vikija Grošlja. Viki Grošelj je Slovenec z največ preplezanimi osemtisočaki in prvi Slovenec, ki se je povzpel na vse najvišje vrhove kontinentov. Imel je zelo zanimivo predavanje o svojih neverjetnih podvigih v gorah. Še in še bi ga lahko poslušali. Odrasli so lahko kupili tudi njegove knjige – po simbolični ceni. Ko je Viki Grošelj odšel, je sledil še bolj zanimiv del. Odpravili smo se na večerni pohod. Med pohodom smo dobili tudi zanimive naloge, ki smo jih reševali po skupinah. Pohod je bil zelo dobra in zabavna ter tudi malce strašljiva izkušnja, saj je bila že noč. Vsi premraženi smo se s pohoda vrnili v toplo šolo. Ko smo se dokončno ogreli, smo odšli na predavanje o vesolju. Spoznali smo veliko novih dejstev o vesolju, za katere sploh vedeli nismo. Najbolj zanimiv del so bili seveda filmi, ki so vse še razločneje opisali in pokazali. Vsi smo kar osupnili. Ker pa smo bili zelo lačni, so naši kuharji poskrbeli za odlično večerjo. Po večerji smo navijali za naše šampione v rokometu. Seveda se makaronov nismo »dovolj« najedli, zato smo prinesli »na tone« sladkarij. Potem se je bližal čas za spanje. Fantje so svoje spalne vreče in druge skrivnosti odnesli v majhno telovadnico, kjer se trenira judo, punce pa smo se lepo »razkomotile« v plesni dvorani. Ker seveda nismo bili utrujeni, so nam učitelji pripravili film pred spanjem – Red dog. Po filmu smo se končno odpravili k počitku, saj nas je zjutraj čakalo spet novo doživetje. Seveda je najprej sledil čas za nočni pogovor, učiteljica Mateja pa je pred telovadnico brala knjigo Mingma, ki jo je kupila v podporo prizadevanjem Vikija Grošlja, katerega izkupiček od prodanih knjig je namenjen ljudem v Tibetu. Končno smo zaspali. Ko smo se zbudili, so bili učitelji že v akciji, saj so se morali pripraviti za njihove zanimive delavnice. 8. in 9. razredi smo se lahko udeležili matematične delavnice, kjer smo spoznavali, kaj je zlati rez. Ali ste vedeli, da celotna narava temelji na zlatem rezu? Kar sprehodite se po vrtu in opazujte! Prav tako so bili tudi učenci 6. in 7. razredov predani matematiki, ampak za računalniškimi zasloni. Reševali so različne logične uganke. Na voljo je bila tudi umetniška delavnica. V njej so iz »dolgočasnih« knjig ustvarili prave umetnine, instalacije. Seveda so bile knjige v zelo, zelo slabem stanju. Na izbiro je bila tudi zelo aktivna delavnica. To je bila športna delavnica. V njej smo se tako zabavali, da smo kar pozabili na uro. Ko govorimo o veliki razgibanosti… učenci so imeli tako na voljo tudi plesno delavnica. Ta delavnica je bila prav posebna, saj jo je vodila naša učenka Lana Meško. Lana je seveda zelo talentirana plesalka, zato je učenke težkih korakov in gibov z lahkoto naučila. Na delavnicah smo se zabavali kot še nikoli doslej.
Sedaj pa smo le prišli h koncu največje pustolovščine na šoli.
Se vidimo na naslednjem Izvirnem!
Luna Iza Pučko. 8. a