V petek, 14. 2. 2020, smo se sedmošolci odpravili v Vesoljski center v Vitanje. Tam smo si najprej ogledali razstavo  o Hermanu Potočniku Noordungu, ki je bil prvi slovenski vesoljski vizionar. Spoznali smo njegove ideje izpred 100 let o bivanju v vesolju in raketnem pogonu.

Nato smo se prelevili v raziskovalce oz. graditelje »vesoljskega vozila« na zračni pogon in se na domiseln in ustvarjalen način seznanili z delovanjem rakete (oz. zakonom akcije in reakcije). Na koncu je sledila še »Bitka za Mars«, v kateri smo tekmovali, kdo je najboljši inženir.
Nato je sledila vožnja v Maribor, kjer smo v Centru eksperimentov na zanimiv in poučen način preko različnih eksperimentov spoznavali naravoslovje, fiziko in tehniko. Eksperimente smo ob začetni predstavitvi vodiča tudi sami preizkusili.

Bilo je zelo zanimivo, saj smo se v praksi soočili z različnimi naravoslovnimi problemi in poskušali ugotoviti njihove rešitve. Včasih nam je uspelo, včasih pa ne, vendar smo se kljub temu zabavali.

Nosilec TD: Igor Kaučič, prof.