NA KRILIH UMETNOSTI / GRAFIČNI IZZIVI SKOZI PRAVLJICO,

odprtje likovne razstave učencev 4. a

Galerija Grajske pristave Ormož, 8. februar

Likovna umetnost predstavlja umetnostni razvoj. Predstavlja razvoj otrok.
Razvija otrokovo kreativnost, domišljijo, likovni čut in motorične spretnosti. Spodbuja spontano izražanje in spoznavanje likovnih vsebin preko domišljijskega in realnega sveta. Skozi različne načine likovnega izražanja vodi otroka od zunanjega k notranjemu, likovnemu svetu  in ga spodbuja k lastni interpretaciji…
Pravljice bogatijo otrokovo življenje in razvijajo njegovo osebnost na več načinov. Tako je pravljica tudi ena prvih priložnosti otroka, da skozi čudežnost in skrivnostnost pravljičnega sveta, doživlja lepoto in estetskost besede ter slike.
Življenje je pravljica. Lahko jo beremo… ali živimo.
Naj življenje postane PRAVLJICA, v katero verjamemo in jo res živimo.
Imejmo UPANJE IN POGUM.
Ob branju svojih najljubših pravljic so učenci spoznavali čarobnost, skrivnostnost pravljičnega sveta in pravljičnih junakov ter jih likovno upodobili. Nastale so prelepe grafike. In prav vsak učenec je imel svoja izdelka razstavljena v galeriji. Izraz na obrazih otrok je povedal prav vse!
Razstava bo odprta še dva meseca. Vabljeni k ogledu.

Pripravila: mag. Mateja Meško