Pouk na daljavo

22. april – Svetovni dan Zemlje in brezplačen ogled filma

22. aprila se spominjamo našega planeta – planeta Zemlje. Na ta dan namreč praznujemo Svetovni dan Zemlje. Ne samo v Sloveniji, ta praznik obeležujejo tudi v več kot 192 državah.
Planet Zemlja je le eden izmed planetov našega Osončja. Od ostalih planetov pa se loči po tem, da nam daje dom. Včasih se zdi, da se tega vsi premalo zavedamo, zato je prav, da se spomnimo, kako pomembno je, da za našo Zemljo poskrbimo, in da vsak posameznik lahko prispeva kamenček v mozaik zdravega in lepega planeta.
Eko šola je s pomočjo sodelavcev Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani ter Akademske in raziskovalne mreže Slovenije (ARNES)  omogočila brezplačen ogled Yann Arthus-Bertrandovega vrhunskega dokumentarnega filma Žejni svet.
Ogled filma je mogoč od 17. do 24. aprila 2020 na portalu ARNES.
Ohranimo našo Zemljo, pazimo nanjo!
Mentorici EKO šole:
Dušanka Feguš, prof.